Podstawowe rodzaje hydroizolacji

Hydroizolujemy do m2 dziennie w zależności od rodzaju powierzchni i jej skomplikowania np. Wysokości, ilości okien i szczegółowości architektonicznej. Szczegółowe informacje na temat tego typu środków znajdą Państwo w naszym Katalogu Produktów jak kleje do styropianu. W przypadku dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego. Bardziej wtajemniczeni mogą dopytać producenta także o kąt zwilżania (pisaliśmy o tym w osobnym artykule).

Po wykonaniu usługi mycia ciśnieniowego powraca pierwotny wygląd dachówki. Aby na długo utrzymać jej czystość i estetyczny wygląd warto wykonać zabieg impregnacji hydrofobowej. Hydrofobizacja dachówki pozostawia na jej powierzchni niewidzialną warstwę zabezpieczającą przed wnikaniem i osiadaniem zanieczyszczeń takich jak kurz, mchy, glony, ptasie odchody i inne. Powstałe, bieżące zanieczyszczenia nie wsiąkają w strukturę dachówek i są spłukiwane podczas opadów deszczu. Sprawdź też uszczelniacz dekarski!

Kiedy pada deszcz, wraz z wodą z szyby są bardzo dokładnie usuwane wszelkie zanieczyszczenia, takie jak martwe owady czy kawałki ziemi. Warstwa hydrofobowa wyrównuje relatywnie szorstką powierzchnię, na której osadza się brud. Staje się ona wówczas idealnie gładka, a odkraplanie się na niej wody i cieczy olejowych ułatwia usuwanie z szyb brudu, owadów, lodu i innych zanieczyszczeń. Do impregnacji polecamy użyć do zraszacza ogrodowego Kwazar Orion, dzięki któremu naniesienie równomiernej powłoki będzie łatwe. Jeśli zdecydujemy się na samodzielne zabezpieczenie ścian powłoką hydrofobową powinniśmy przed nabyciem docelowego impregnatu sprawdzić jego cechy i opis w sieci lub w sklepie stacjonarnym. Po pierwsze upewnijmy się, czy dany środek nie zawiera wosków lub silikonu.

Trwałość powłoki na szybie przedniej to okay. 5-7 tyś km lub do 12 miesięcy. Właściwy i oczekiwany efekt niewidzialnej wycieraczki osiągniemy tylko po fachowo przeprowadzonym zaaplikowaniu powłoki. Nakładanie niewidzialnej wycieraczki zobowiązuje do używania specjalnych aplikatorów. Bardzo ważny, można nawet powiedzieć, że kluczowy jest sposób nakładania powłoki. Niewidzialna wycieraczka gwarantuje perfekcyjną czystość i solidną ochronę szyb w samochodzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *