Wydaje się, że to był strzał w dziesiątkę. Po rozpoczęciu procesu transformacji ustrojowej i gospodarczej w Polsce, zmiany dosięgły także WSK Mielec i sam Melex Łeba. Producent pojazdów został w kwietniu 1993 r.Kiedy zaczynaliśmy, nikt nie słyszał o samochodach elektrycznych, nie istniała Tesla. Na świecie było raptem kilka {firm|agency} produkujących pojazdy tego typu – mówi Dariusz Gujda, dyrektor firmy. Melex powstał w 1971 roku w Mielcu na Podkarpaciu jako część dużego państwowego przedsiębiorstwa, Polskich Zakładów Lotniczych w Mielcu. Od początku swojej działalności, misją Melexa było poprawianie jakości swoich produktów i usług tak, by zawsze spełniać światowe standardy i uzyskiwać zadowolenie klientów.
Zastosowano w niej nową stylistykę i wprowadzono nową konstrukcję. Mogły przewozić odc 4 do 8 osób, albo od 250 do nawet 1250 kg ładunku. – Cały czas pracujemy nad nowymi rozwiązaniami i modelami. Pod koniec 2015 roku zaprezentowaliśmy nową linię, która dziś liczy już 12 modeli – mówi Dariusz Gujda.
Kiedy już centra dużych miast zostaną zamknięte dla samochodów spalinowych, firmy transportowe będą musiały znaleźć tani i ekologiczny sposób na dowożenie zaopatrzenia do restauracji i barów czy do wywożenia odpadów. Nasz pojazd będzie homologowany w kategorii samochodu o wadze 3,5 tony, z trzyosobową kabiną i możliwością załadunku do dwóch ton. W ciągu dwóch lat chcemy wprowadzić go na rynek – zdradza plany Gujda. Meleksy, bo o nich mowa, są jednymi z najdłużej produkowanych elektrycznych pojazdów na świecie. W czasie wieloletniej bogatej historii firmy jeździli nimi m.in. Jan Paweł II, papież Franciszek, przedstawiciele świata filmu, polityki i sportu, jak Sharon Stone, Donald Trump czy Diego Maradona.
Odnowiony kamieniołom w Zabierzowie to ciekawe miejsce na poleniuchowanie na kocu. Znajdziemy tu wyznaczone miejsca na ognisko, a w okolicznym Lesie Zabierzowskim wiele spacerowych ścieżek (także asfaltowych) na rodzinną wycieczkę. Dla mieszczuchów zwykle to czas ucieczki poza miasto. Zapracowani w tygodniu zwykle nie mamy czasu wcześniej zaplanować weekendowego wyjścia, a gdy weekend nas „zaskoczy” na szybko staramy się coś wyszukać.
Zdarzenie miało miejsce w 1887 r., a trasa, którą pokonał kierowca z pasażerami, miała {ok|okay}. {90|ninety} km. Złoty Stok to niewielka miejscowość przy granicy z Czechami, ale pełna atrakcji, które wystarczą na kilka dni. Znajduje się tu zabytkowa Kopalnia Złota, którą można zwiedzić z przewodnikiem. Można nie tylko przejść podziemną kopalnię i usłyszeć lokalne legendy, ale też zobaczyć 10metrowy podziemny wodospad czy przejechać się wagonikiem. Można się też udać na podziemny spływ łodzią albo odwiedzić średniowieczną osadę górniczą czy Labirynt Strachu.
Jeżeli akurat przyjechałeś z rodziną, najlepszym sposobem na przemieszczanie się po okolicy będzie skorzystanie z samochodu, idealnie nadającego się na tego typu wycieczki. Naszą trasę rozpoczynamy w Świdnicy, dawnej stolicy Księstwa Świdnicko-Jaworskiego, gdzie również stał zamek, jednak do dzisiaj zachował się tylko bogato zdobiony portal i piwnice. Na miejscu świdnickiego zamku ( ul. Zamkowa ) znajduje się obecnie Kościół Zielonoświątkowy. Natomiast rekonstrukcje wyglądu zamku można obejrzeć na makiecie średniowiecznego miasta w Muzeum Dawnego Kupiectwa .