O Rasie

Pochodzenie

Zdrowie

Żywienie

Psychika

 Szkolenie

Hodowla

Szczenięta

Pielęgnacja

Wystawy

Statystyka

Biblioteka

Ranking

Galeria

Kynologia

Prawo

Pobieralnia

S.O.S

Rozmaitości

Linkownia

 

Wydarzenia roku 2018

 


Champion's Show 25 Lutego Leszno Polska

 

Champion's of Champion - to prestiżowa wystawa odbywająca się w Polsce raz do roku, na której można podziwiać tylko zwierzęta posiadające zatwierdzony jeden lub więcej z następujących tytułów: Interchampion, Champion Wystawowy lub Młodzieżowy Champion Wystawowy (ale ten ostatni upoważnia do wzięcia udziału w tej wystawie tylko w przeciągu roku od jego zatwierdzenia). To prawdziwa parada gwiazd, na której przyznawane są lokaty od 1 do 4 bez opisów, a dla zwycięskiego psa oraz suki przyznawany jest tytuł Zwycięzcy Wystawy Championów. Następnie zwycięski pies i suka  konkurują o tytuł BOB. Zwycięzca Rasy (BOB) ma możliwość reprezentowania rasy na wyborach Best In Show, gdzie zwycięzca wybierany jest systemem pucharowym ze wszystkich zwycięzców ras wyłonionych podczas trwania tej wystawy.

 

W roku 2018 wystawa odbędzie się 25 lutego i jak zwykle zostanie zorganizowana przez Oddział ZKwP w Lesznie. Zgłoszone psy będą sędziowane na 4 przygotowanych ringach przez 7 sędziów z uprawnieniami do sędziowania wszystkich ras, którzy tuż przed rozpoczęciem sędziowania dokonają losowania ringu, w którym ostatecznie oceniać będą przysposobioną do nich stawkę ras.

 

Więcej na stronie organizatora wystawy: http://zkwp.leszno.pl/wystawy/.

 


 

Cruft's 08-11 Marca Birmingham Wielka Brytania

 

 

Wystawa Crufts jest jedną z największych imprez kynologicznych na Świecie, na którą zjeżdżają się przedstawiciele wielu ras, z najodleglejszych zakątków globu ziemskiego. Ta bardzo elitarna wystawa nie jest dostępna dla wszystkich chętnych, a psy/suki, by móc w niej wziąć udział, muszą się na nią zakwalifikować. Jedną z możliwości dostępnych dla psów/suk spoza Wielkiej Brytanii jest posiadanie tytułu międzynarodowego championa lub zdobycie kwalifikacji (CQ) z wyznaczonych wystaw organizowanych na całym Świecie w roku poprzedzającym wystawę. W roku 2017 w Polsce do wystawy Cruft's 2018 nominowała wystawa międzynarodowa, która odbyła się dnia 9 lipca w Warszawie oraz wystawa międzynarodowa z dnia 21 października, która odbyła w Poznaniu.

 

W 2017 roku nominację (CQ) do tej wystawy otrzymały m.in. następujące CTR-y urodzone w Polsce lub importowane do Polski:

FRODO Black Legion - wystawa międzynarodowa Bratysława Słowacja 2 kwietnia;

ETNA Black Legion - wystawa międzynarodowa Bratysława Słowacja 2 kwietnia;

BOSMAN Black Legion - wystawa międzynarodowa Poznań 21 października i Bratysława Słowacja 2 kwietnia;

MANFREDA z Sząbrukowego Lasu - wystawa międzynarodowa Budapeszt Węgry 1 maja;

RUSŁAN z Norblińskiej Doliny - wystawa międzynarodowa Moletai Litwa 27 maja;

RING STAR Ter'Avalon - wystawa międzynarodowa Warszawa 9 lipca;

SOKRATES Magnateria - wystawa międzynarodowa Warszawa 9 lipca;

OSSIEN ODYSSA Celataira - wystawa międzynarodowa Warszawa 9 lipca;

ZIREAEL Infiniventus - wystawa międzynarodowa Druskininkai Litwa 4 sierpnia;

LIKOS Baciary z Kniaziowskiej Dynastii - wystawa międzynarodowa Mlada Boleslav Czechy 13 sierpnia;

Argus Electra POLISH VODKA - wystawa międzynarodowa Mlada Boleslav Czechy 13 sierpnia;

CALIFORNIA DREAM Ederlezi - wystawa międzynarodowa Mlada Boleslav Czechy 13 sierpnia;

JUTURNA Baciary z Kniaziowskiej Dynastii - wystawa międzynarodowa Tulln Austria 30 września;
Argus Electra LAMBORGHINI - wystawa międzynarodowa Ateny Grecja 15 października;

WYLMA z Domu Razan - wystawa międzynarodowa Poznań 21 października;

TRINITY Magnateria - wystawa międzynarodowa Poznań 21 października;

DREAM COME TRUE Wspomnienie o Tigrze - wystawa międzynarodowa Amsterdam Holandia 9 grudnia.
 

Nasza rasa oceniana będzie 8-go marca 2018 roku. Rasę będzie sędziował p. R.C. Kinsey z Wielkiej Brytanii.

Więcej na stronie organizatora wystawy: www.crufts.co.uk.

 


Wystawa Klubowa Sznaucerów, Pinczerów i CTR-a 5 Maja Legionowo Polska

 

 

Wystawa Klubowa to bardzo ważne wydarzenie kynologiczne dla każdej rasy stanowiące przegląd hodowlanych postępów w rasie. Na wystawie przyznawane są prestiżowe tytuły Zwycięzca Klubu Polski i Młodzieżowy Zwycięzca Klubu Polski dla zwycięskich psów/suk z odpowiednich kategorii wiekowych, a także organizowane są konkurencje hodowlane typu: Najlepszy Reproduktor, Najlepsza Suka Hodowlana czy Najlepsza Hodowla. W 2018 roku Wystawa Klubowa CTR-a zostanie zorganizowana ponownie przez Klub Sznaucerów, Pinczerów i CTR-a w dniu 5-go maja 2018 roku w Nowym Dworze Mazowieckim (Oddział w Legionowie).

Więcej informacji już wkrótce na stronie organizatora wystawy: www.zkwp-legionowo.pl.

 


 

VDH Europasieger & Frühjahrssieger 11-13 Maja Dortmund Niemcy

 

 

VDH-Europasiegier to jedna z najważniejszych imprez kynologicznych odbywająca się na terenie Niemiec, która zazwyczaj gromadzi pokaźną stawkę zwierząt z różnych zakątków Świata. Na wystawie przyznawany jest ceniony tytuł: VDH-Europasieger - dla zwycięskiego dorosłego psa i suki; VDH-Europajugendsieger - dla zwycięskiego młodzieżowego psa i suki oraz VDH-Europa-Veteranensieger dla zwycięskiego psa i suki z klasy weteranów. Ponadto wniosek VDH zdobyty na tej wystawie traktowany jest jako 2xVDH, zaś wniosek res. VDH nabiera mocy wniosku VDH. Wystawa Tradycyjnie odbyła się  w Dortmundzie.

 

Od roku 2014 VDH wprowadziło podział na 4 główne wystawy odbywające się, jako 2xCACIB, na których można zdobyć różne tytuły. W roku 2018 wystawa Europasieger (European Winner) będzie połączona z wystawą międzynarodową Frühjahrssieger (Spring Winner), na której do zdobycia były następujące tytuły:  Frühjahrssieger - dla zwycięskiego dorosłego psa i suki; Frühjahrs-Jugendsieger - dla zwycięskiego młodzieżowego psa i suki oraz Frühjahrs-Veteranensieger - dla zwycięskiego psa i suki z klasy weteranów. Nasza rasa na tej wystawie sędziowana będzie 13 maja (niedziela). Zgodnie z nowymi przepisami zdobycie tytułu VDH Europasieger z wnioskiem na championa Niemiec VDH z innej wystawy międzynarodowej uprawnia do prezentowania psa/suki w klasie championów na wystawach organizowanych na terenie Niemiec.

Więcej informacji już wkrótce na stronie organizatora wystawy.

 


 

Wystawa Światowa 09-12 Sierpnia Amsterdam Holandia

 

 

Na to wydarzenie kynologiczne czekają wszyscy miłośnicy rasowych czworonogów. Wystawa Światowa to najważniejsza impreza kynologiczna roku przyciągająca wystawców z całego globu ziemskiego. Walka toczy się o prestiżowe tytuły: Zwycięzcy Świata, Młodzieżowego Zwycięzcy Świata oraz Zwycięzcy Świata Weteranów dla zwycięskich psów i suk z odpowiednich kategorii wiekowych.

 

W roku 2017 zaszczyt zorganizowania tej wystawy przypadł Niemcom, a w roku 2018 gospodarzami wystawy będą Holendrzy. Wystawa odbędzie się w dniach 9-12 sierpnia 2018 roku w Amsterdamie i połączona będzie z imprezami towarzyszącymi. Nasza rasa na wystawie światowej sędziowana będzie ostatniego dnia wystawy tj. 12 sierpnia 2018 roku (niedziela). Proponowany sędzia na naszą rasę to p. Torsten Himmrich z Niemiec. W dniu 9-go sierpnia 2018 odbędzie się wystawa międzynarodowa z prawem przyznania tytułu Benelux Winner, natomiast dnia 11-go sierpnia odbędzie się wystawa specjalistyczna rangi CAC dla grupy II FCI.

 

Organizatorzy zdecydowali, że to wyjątkowe kynologiczne święto będzie dodatkowo premiowane i każdy wniosek CAC zdobyty na wystawie światowej, wystawie międzynarodowej i wystawie specjalistycznej będzie miał wartość podwójnego wniosku CAC (przypominamy: w Holandii wnioski CAC są przyznawane po dokonaniu porównania zwycięzców z oceną doskonałą z klasy młodzieży, pośredniej, otwartej, użytkowej - nie dotyczy CTR-a, championów i weteranów, jako jeden na płeć). Zatem za jednym wyjazdem można zgromadzić aż 6 wniosków CAC. Zgodnie z rozporządzeniem organizatorów, do zdobycia tytułu Champion Holandii wystarczy zdobycie dwóch podwójnych wniosków CAC z ww. wystaw. Należy jednak pamiętać, że kandydatom na championa postawiono jeszcze dodatkowe warunki, a mianowicie w momencie uzyskiwania ostatniego CAC - uprawniającego do otrzymania tytułu Championa Holandii - pies/suka musi mieć ukończone dwadzieścia siedem miesięcy. Wniosek res. CAC zdobyty na ww. wystawach będzie traktowany jako pełny wniosek CAC. W ciągu jednego tygodnia można zatem spełnić warunki do uzyskania tytułu Champion Holandii, a ponadto tytułu Młodzieżowy Champion Holandii lub Champion Holandii Weteranów wystawiając psa/sukę w odpowiednich kategoriach wiekowych.

Więcej informacji na temat samej wystawy można znaleźć na stronie organizatora wystawy: www.wds2018.com.

 


 

Wystawa Europejska 11-14 Października Kielce Polska

 

 

Wystawa Europejska to kolejna po Wystawie Światowej ważna impreza kynologiczna przyciągająca rzesze wystawców. Na wystawie przyznawane są tytuły Zwycięzcy Europy, Młodzieżowego Zwycięzcy Europy, Zwycięzcy Europy Weteranów oraz Zwycięzcy Europy Szczeniąt dla zwycięskich psów i suk w swoich kategoriach wiekowych. W roku 2017 zaszczyt zorganizowania tej wystawy przypadł Związkowi Kynologicznemu z Ukrainy, a w 2018 roku wystawa odbędzie się w Polsce!!!.

 

W imieniu Związku Kynologicznego w Polsce - stowarzyszenia, które właśnie obchodzi osiemdziesięciolecie swojego istnienia, mamy zaszczyt i przyjemność zaprosić wszystkich miłośników CTR-ów na Europejską Wystawę Psów Rasowych, która odbędzie się w Warszawie-Nadarzynie w dniach 11 - 14 października 2018 roku. To już druga tego typu impreza, której gospodarzem będzie Związek Kynologiczny w Polsce. Pierwsza wystawa tej rangi odbyła się na ziemiach polskich w 2000 roku, a ponad dziewięć tysięcy psów z całej Europy gościł wówczas Poznań. Cała impreza zostanie zorganizowana na terenach Ptak Warsaw Expo, gdzie na wystawców i zwierzających będą czekały nowoczesne hale wystawiennicze.

 

Nasza rasa oceniana będzie trzeciego dnia wystawy tj. 13 października (sobota). Ze względu na dogodne położenie Polski (bliskość Niemiec, Czech, Ukrainy i Rosji) organizatorzy przewidują dużą liczbę zgłoszeń, aczkolwiek zaplanowali sędziowanie naszej rasy tylko przez jednego sędziego - p. Revaza Khomasuridze z Rosji, którego sylwetki nie trzeba nikomu bliżej przedstawiać. 

Więcej informacji na oficjalnej stronie wystawy: www.eurodogshow2018.pl.

 


Wystawa "Zwycięstwo Polski" 18 Listopada Poznań Polska

 

Tradycyjnie Oddział w Poznaniu zorganizuje jedną z najważniejszych wystaw w roku, a mianowicie wystawę międzynarodową z prawem przyznania tytułu "Zwycięzca Polski" -  dla zwycięskiego psa i suki z klas dorosłych oraz tytułu "Młodzieżowego Zwycięzcy Polski" dla zwycięskiego psa i suki z klasy młodzieży. Wystawa odbędzie się dnia 18 października i podobnie jak w 2017 roku będzie połączona z wystawą rangi CACIB, która odbędzie się dzień wcześniej tj. 17 października 2018 roku.

Już wkrótce więcej informacji na stronie organizatora wystawy: www.poznan.zkwp.pl.

 


 

"Eurodogshow" 17-18 Listopada Kortrijk Belgia

 

 

Od 1973 roku w belgijskiej miejscowości Kortrijk organizowana jest wystawa międzynarodowa pod nazwą "Eurodogshow", która co roku przyciąga sporą grupę wystawców i zwiedzających. Jak podają organizatorzy, jest to największa pod względem zgłoszeń wystawa odbywająca się w Belgii. W roku 2018 wystawa odbędzie się w dniach 17 i 18 listopada na terenach Kortrijk Xpo.

Więcej informacji na temat wystawy na stronie jej organizatora: http://www.eurodogshow.be/.

 


 

 

Copyright by Świat Czarnego Teriera. All Rights Reserved.

Kopiowanie ze strony zdjęć, grafiki, treści i innej zawartości Portalu Świata Czarnego Teriera, bez zgody właściciela jest zabronione.

Projekt i wykonanie Narodziny Gwiazdy

Stronę najlepiej oglądać w rozdzielczości 1024 x 768

http://www.zkwp-legionowo.pl/http://www.zkwp-legionowo.pl/http://www.zkwp-legionowo.pl